Skip to main content

Ortopedická ambulancia

  • Kontakt: 053/4163 227
  • Systém objednávania: je potrebné sa vopred objednať
  • Lekár: MUDr. Ján Pobeha
  • Sestra: Alžbeta Tutokyová

Pracovný čas

piatok

  • 08,00h – 12,00h – ambulancia
  • 12,00h –  12,30h – obed
  • 12,00h –  15,30h – ambulancia

O ambulancii

Ortopédia je základný medicínsky odbor spolupracujúci s ďalšími medicínskymi odbormi, ktorý sa zaoberá prevenciou, diagnostikou, liečbou, posudzovaním a výskumom ochorení a úrazov pohybového ústrojenstva všetkých vekových kategórií. Okrem možností konzervatívnej liečby, najmä medikamentóznej a rehabilitačnej odporúčame aj operačné liečebné postupy, ktoré sú v odbore ortopédia dominantné.

V ambulancii vykonávame odborné vyšetrenia a podľa potreby u pacientov indikujeme konkrétne diagnostické (laboratórne, RTG a iné) vyšetrenia. Terapeutické výkony spočívajú v ordinácii liečby medikamentóznej – perorálnej alebo parenterálnej, aplikácii fixačných obväzov a ortéz, drobných chirurgických výkonov ako sú punkcie, aplikácie intraartikulárnych a paravertebrálnych injekcií, incízií, preväzy a pod. V indikovaných prípadoch sú pacienti odosielaní k hospitalizácii.

Najviac pacientov je ošetrených s diagnózou artróza – pri ktorej dochádza k opotrebovaniu, poškodeniu a degenerácii kĺbovej chrupavky. Zhoršuje funkciu kĺbov, obmedzuje pohyb a spôsobuje bolesť.

Ďalšia častá diagnóza je osteoporóza – rednutie kostí, ochorenie látkovej výmeny kostného tkaniva. Na určenie týchto najčastejších diagnóz máme v nemocnici k dispozícii prístroj – denzitometer.

Najlepšou liečbou pohybových ochorení je prevencia. Tu hrá najväčšiu úlohu samotný pacient, ktorého lekár môže usmerňovať.

Chystáte sa na vyšetrenie do Nemocnice PRO VITAE?

Naše ambulancie a pracoviská sú prístupné pre každého pacienta, bez ohľadu na jeho zdravotnú poisťovňu.

Ako sa môže pacient objednať na vyšetrenie?

Pri objednaní na vyšetrenie má pacient niekoľko možností:

Telefonická rezervácia termínu na čísle 053/ 4163 200 v čase od 7:00h do 15:00h.
Rezervácia termínu osobne v Nemocnici PRO VITAE v čase od 7:00h do 15:00h.

Po rezervácii termínu pacient obdrží prostredníctvom SMS správy a emailu potvrdenie o rezervácii. 48 hodín pred vyšetrením pacient obdrží SMS správu a email, ktorý mu pripomenie termín vyšetrenia.